مولد سازی دارایی ها، راهكار بانك تجارت در دوره جدید

مدیرعامل بانك تجارت، تسریع در فروش اموال مازاد و وصول مطالبات معوق را از برنامه های اصلی این بانك در دوره جدید اعلام كرد و گفت: یكی از مهمترین راه حل های موجود برای بهبود وضعیت صورت های مالی بانك ها، مولدسازی دارایی ها است.

آقای رضا دولت آبادی در جمع مدیران و رئیسان شعب این بانك جذب منابع پایدار و با كیفیت را از جمله مهمترین اولویت های عملیاتی بانك تجارت در مقطع كنونی عنوان كرد.

وی یادآور شد:بانك تجارت با پایبندی به رویكرد و دستورالعمل های بانك مركزی در خصوص نرخ سود سپرده ها از هرگونه اقدامی كه انضباط بازار پول در كشور را تحت تاثیر قرار دهد، پرهیز خواهد كرد.

دولت آبادی ارائه خدمات باكیفیت و متفاوت ارزی و ریالی و توسعه خدمات بانكداری الكترونیك را رویكرد جدید این بانك برای جذب منابع از طیف های مختلف مشتریان بانك تجارت برشمرد و گفت: امروز واحدهای ارزی و شعب بانك تجارت از ظرفیت های بسیار خوبی برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان برای صدور ضمانتنامه های ارزی و ریالی، گشایش اعتبارات اسنادی داخلی و خارجی و خرید و فروش ارز برخوردارند.

مدیرعامل جدید بانك تجارت با تشریح اولویت ها و برنامه های این بانك برای كاهش مطالبات معوق گفت: تشدید مشكل مطالبات معوق در سال های اخیر یكی از اصلی ترین دلایل محدود شدن قدرت بانكها در تامین مالی بنگاه های تولیدی كشور بوده است و از شبكه بانكی انتظار می رود برای وصول مطالبات غیرجاری تلاش كنند.

وی بر جدیت همراه با دقت و انعطاف پذیری در بررسی و تعیین تكلیف پرونده های مطالباتی تاكید كرد و با اشاره به تشكیل كمیته های وصول مطالبات این بانك در سطوح مختلف گفت: هدف اصلی ما در این حوزه فراهم آوردن شرایط مناسب برای چرخش موثر منابع بانك و كسب نقدینگی لازم برای اعطای تسهیلات به تولیدكنندگان و دیگر كارآفرینان واقعی اقتصاد كشور است.

دولت آبادی ابراز امیدواری كرد با تداوم موفقیت بانك در این حوزه طی سال مالی آتی بتوانیم اقدام به آزادسازی بخشی از ذخایر مطالباتی بانك كرده و شرایط مطلوب تری را برای تامین حقوق ذینفعان از جمله سهامداران و سپرده گذاران بانك ایجاد كنیم.

وی تسریع در فروش املاك مازاد را از دیگر اولویت های عملیاتی این بانك در كوتاه مدت بر شمرد و افزود: یكی از مهمترین راه حل های موجود برای بهبود وضعیت صورت های مالی بانكها، مولدسازی دارایی ها است و برای تحقق این هدف فروش املاك مازاد بسیار مهم است و با اجرایی شدن آن بخشی از مشكلات شبكه بانكی برای تامین مالی بخش تولید در كشور از میان برداشته می شود.

وی افزود: در این زمینه تصمیمات مهمی برای افزایش اختیارات اركان ذیربط بویژه مدیریت های استانی بانك اتخاذ شده است و انتظار می رود بانك تجارت عملكرد موفقی در فروش املاك مازاد خود در شبكه بانكی كشور ارائه دهد.

به گزارش ایرنا، هیات مدیره بانك تجارت سوم دی ماه دولت آبادی را به عنوان مدیرعامل جدید این بانك برگزید؛ وی كه پیش از این عضو هیات مدیره این بانك بود، جانشین محمد ابراهیم مقدم شد.

بانك تجارت از جمله بنگاه های دولتی است كه بر اساس قانون اجرای سیاست های كلی اصل 44 قانون اساسی بخشی از سهام آن به بخش خصوصی واگذار شده و بخشی از سهام آن نیز در سبد سهام عدالت قرار دارد و مدیریت آن در اختیار دولت است.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری در حكم انتصاب مسعود كرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت دوازدهم اصلاح نظام بانكی را خواستار شده است و از این رو كرباسیان شرط ماندگاری مدیران بانكی در سمت های خود را كاهش تصدیگری، فروش اموال مازاد و كاهش مطالبات معوق و غیرجاری بانك ها اعلام كرده است.

مأخذ سایت ایرنا