شرکت مولدسازی و مدیریت دارایی تجارت با نام اختصاری بتیکو Betico در سال 1393 با هدف ارائه خدمات در خصوص مدیریت دارایی های بانک تجارت تأسیس گردید. این خدمات شامل ارائه خدمات مشاوره و مطالعات طرح های سرمایه گذاری، نگهداری و تعمیرات (نت) دارایی ها، مولدسازی و همچنین بازاریابی، فروش و واگذاری واحدهای صنعتی و راهبری کلیه فرایندهای مربوط به انعقاد قرارداد بین خریداران و فروشندگان واحدهای صنعتی بالاخص دارایی های مربوط به بانک تجارت می باشد.
مجموعه بتیکو از سال 1393 تاکنون به موازات حفاظت و نگهداری از دارایی ها، اقدام به انجام اموری چون تعمیرات، بهسازی، بروزرسانی و مولدسازی دارایی های موجود نموده است.
همکاران ما پس از بازسازی و بهسازی دارایی های در دست، اقدام به بازاریابی جهت فروش و واگذاری این واحدها نموده اند که در این زمینه نیز توانسته اند موفق به فروش و واگذاری چند واحد از دارایی های مولدسازی شده در دست جهت بازگشت به چرخه تولید شوند.
با توجه به اینکه این دارایی ها عمدتاً شامل واحدهای صنعتی بوده و به مرحله مولدسازی میرسند و یا به بیان دیگر بسترهای لازم جهت بهره برداری از واحدهای مذکور فراهم می گردد، لذا فعالان صنعت، اصناف و کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که علاقه مند به سرمایه گذاری و خرید این دارایی ها هستند، می توانند با ما در ارتباط باشند. خاطر نشان می شود صرفاً کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی در دستور کار بتیکو نبوده و این خدمات شامل دیگر دارایی های بانک از جنس واحدهای خدماتی، کشاورزی، گردشگری و … نیز می باشد.
لازم به ذکر است در خصوص خدمات مشاوره ای فنی و اقتصادی، بتیکو توانایی ارائه این خدمات را به بهترین شکل ممکن و در سطوح مختلف مطالعات فرصت (Opportunity Studies)، مطالعات پیش امکانسنجی (Pre-feasibility studies)، مطالعات امکانسنجی (Feasibility studies) و طرح های کسب و کار (Business Plan) با دقت و کیفیت های مختلف به متقاضیان دارد.
هم اکنون پس از انجام مطالعات و تعمیرات لازم، اقدامات مربوط به نگهداری و انجام فرایند های مربوط به واگذاری واحدهای صنعتی بر عهده شرکت مولدسازی و مدیریت دارایی تجارت است.